8.5 C
New York
zaterdag 2 maart 2024

Definitieve uitslag gemeenteraadsverkiezingen Capelle aan den IJssel

Dinsdag 22 maart heeft burgemeester Peter Oskam op het Capelse gemeentehuis de officiële uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen van de gemeente Capelle aan den IJssel bekend gemaakt. Dit gebeurde na hertelling van de stemmen. Uit de hertelling is geen verandering voortgekomen dan de eerder bekend gemaakte zetelverdeling. Wel is een minimaal aantal verschillen gevonden:

Leefbaar Capelle –3 stemmen
D66 -2 stemmen
GroenLinks -1 stem
SGP +2 stemmen
CDA +1 stem.

De hertelling heeft ook uitgemaakt dat kandidaat Stegeman met 193 stemmen bij voorkeur een plek in de raad heeft bemachtigd. Het totaal aantal uitgebrachte stemmen in Capelle was 23.116. De definitieve uitslag is als volgt vastgesteld.

Volledige uitslag

LijstPolitieke partijAantal stemmen  2018Aantal stemmen
2022
Aantal zetels 2018Aantal zetels 2022
1Leefbaar Capelle9.6016.7261311
2VVD2.9172.50444
3Democraten 66 (D66)2.6862.86634
4Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP)2.1041.99233
5Partij van de Arbeid (P.v.d.A)1.9201.43522
6SP (Socialistische Partij)1.8581.07121
7Christen Democratisch Appèl (CDA1.7261.21421
8ChristenUnie1.5551.25722
9Groen Links1.4861.46922
10Belang van Nederland (BVNL)9471
11Capels Bewoners Belang1.6352
 Overige partijen 20182210
 Totaal26.07423.1163333

 

Kiesdeler

Voor een zetel in de Capelse gemeenteraad zijn 700 16/33 stemmen nodig, dit getal is de zogenaamde kiesdeler. Dit aantal wordt berekend door het totale aantal uitgebrachte stemmen, dit jaar 23.116, te delen door het totale aantal te verdelen zetels (33).

Opkomst

Op maandag 14 en dinsdag 15 maart konden Capellenaren hun stem in 8 stembureaus uitbrengen. Op de verkiezingsdag zelf waren alle 34 stembureaus geopend en was er 1 mobiel stembureau. In Capelle aan den IJssel mochten 53.443 inwoners hun stem uitbrengen. In totaal brachten 23.116 van de stemgerechtigde Capellenaren een geldige stem uit en waren 84 stemmen blanco en 68 ongeldig. Het opkomstpercentage was met 43,54 % historisch laag en betekende een flinke daling ten opzichte van 2018: toen was het opkomstpercentage van de gemeenteraadsverkiezingen 49,72%.

Hertelling

Zowel het CDA als de D66 hebben tijdens de zitting van het Hoofd- en Centraal stembureau een hertelling aangevraagd. Het CDA kwam 5 stemmen tekort voor het verkrijgen van een restzetel en bij de D66 hadden twee kandidaten een gelijk aantal stemmen. Het verzoek van het CDA werd gehonoreerd waarna gisteren een volledige hertelling plaatsvond.

Installatie gemeenteraad

Woensdagavond 30 maart om 19.30 uur worden de nieuwe raadsleden geïnstalleerd tijdens een bijzondere gemeenteraadsvergadering. Op maandag 28 maart om 19.30 wordt afscheid genomen van de vertrekkende leden van de gemeenteraad.

Meer informatie over de verkiezingen

Voor meer informatie kijkt u op www.capelleaandenijssel.nl/verkiezing

Advertentie