8.5 C
New York
woensdag 12 maart 2025

NGV-acro sterk op tweede kwalificatie 

In het weekend van 8 en 9 februari vond in Leiden de tweede plaatsingswedstrijd plaats van de acro-meiden van NGV. Het jeugd E-team van Romy Hofman, Melina Bouallouch, Liv Blansjaar en Staicey Verschoor mochten de kwalificatie aftrappen. Zij toonden respectievelijke oefeningen en behaalde met 19.080 punten de tweede plek op het podium.

Daarna was het de beurt aan jeugd E-duo Senna Tolenaars en Ivy Ghazi. In de strijd in een groot deelnemersveld viel het duo helaas buiten het podium. Toen mocht senior D-duo Faye Ames en June Ghazi hun oefeningen tonen aan de juryleden. Zij turnen zo goed als foutloze oefeningen en behaalden hiermee een hoog cijfer van 23.000 punten. Het verschil tussen de nummer twee was zelfs 1.5 punt. Sophie Mertens en Noé Klein kwamen daarna uit in niveau senior D. De wedstrijd verliep voor de dames niet als gehoopt en vielen net buiten het podium.

Duo senior D Nika Oskam en Luce Westerbeek mochten de eerste dag van het wedstrijdweekend afsluiten. Dit deden zij dan ook goed: de meiden mochten plaatsnemen op de derde podiumplaats met een aantal van 20.150 punten.

Op zondag mocht het niveau junior D+-duo Jillz van der Ham en Sanne van Berge-Henegouwen de eerste ronde van de tweede wedstrijd aftrappen. De meiden lieten een sterke balansoefening zien wat 22.760 punten opleverden, maar hadden helaas wat wankelingen in de tempo-oefening met 20.870 punten. Dit hield de meiden niet tegen: met een puntenaantal van 43.620 mochten ze een zilveren medaille in handen nemen.

Daarna kwamen Anh Nguyen, Kiara van der Blom en Isa Korthagen als trio in niveau Senior D+ in actie. De meiden lieten stabiele oefeningen zien, maar kwamen 0.2 punten te kort voor een plek op het podium.

Het senior D-kwartet met Hanna Smallegange, Melissa Kirkenier, Rosalie Koole en Nikki Walthaus mochten in de laatste ronde van het weekend hun oefeningen laten zien. Hun harde werken en mooie oefeningen beloonde: met 20.330 mochten de meiden de gouden medaille in ontvangst nemen. Al met al was het een goed wedstrijdweekend met nieuwe aanwinsten en verbeterpunten. De meiden gaan zich nu voorbereiden voor de laatste kwalificatiewedstrijd op 22 en 23 maart.

Advertentie