De eerste fase van de reconstructie van de Batavierlaan wordt op vrijdagmiddag 12 september afgerond. Afgelopen week is het deel opnieuw geasfalteerd en is de belijning aangebracht. Volgens de omgevingsmanager van aannemer Van Gelder wordt de weg rond 16:00 uur vrijgegeven tussen de Spoorlaan (bij de sportvelden) en de Singel / J.A. Beijerinckstraat.
De Batavierlaan is nog afgesloten vanaf de Singel in de richting van de Bospolderstaat. Dit is de volgende fase. Tot aan het einde van het jaar wordt aan het deel tussen de Singel en de Kerklaan gewerkt en wordt het deel voor deel afgesloten per fase. Begin 2026 is de rotonde met de Kerklaan aan de beurt.
In het nieuwe deel is één voetgangersoversteekplaats overgebleven ter hoogte van de Muziekschool. Hier komt de gehele oversteek naar de J.A. Beijerinckstraat. De brug bij de Wilg gaat verdwijnen als ook de oversteek plaats. Ook de zebra ter hoogte van de Mendohlsonstraat keert niet terug. De snelheid blijft 50 km/uur op de weg.

