8.5 C
New York
donderdag 8 januari 2026

Veiligheidsrisico’s sneeuwbelasting op dakgoten

Door de sneeuwval van afgelopen dagen ontstaan binnen onze gemeente meerdere gevallen van het doorzakken en deels bezwijken van dakgootconstructies. Door het afglijden van sneeuw op dakgootcontructies ontstaan er gevaarlijke situaties.

De gemeente Zuidplas wijst er dan ook op : Wees alert op de situatie van uw woning en die van uw omgeving als u naar buiten gaat. Vermijd het lopen onder dakgoten zo veel mogelijk. Het is voor de hulpdiensten niet mogelijk om alle gevaarlijke situaties weg te nemen

Wat moet u doen in de volgende situaties:

Er is geen verzakking waarneembaar in de dakgootconstructies.

Houd de situatie van tijd tot tijd in de gaten.

De dakgootconstructie hangt door of is verzakt

Blijf extra alert en vermijd zo veel mogelijk het onder de dakgoot doorlopen.

Blijf de situatie van uw dakgoot goed in de gaten houden, zeker na een nieuwe sneeuwval en/of dooiperiode. Heeft u twijfels over de staat van de dakgootconstructie van uw woning? Hou deze goed in de gaten en laat deze dan zelf een keer controleren door een aannemer.

Advertentie