N219 Zevenhuizen twee nachten dicht voor werkzaamheden aan nieuwe kruising

De N219 bij Zevenhuizen gaat in de nacht van maandag 24 op dinsdag 25 augustus en van dinsdag 25 op woensdag 26 augustus dicht. De afsluiting is nodig vanwege voorbereidende werkzaamheden voor een nieuwe kruising bij bedrijventerrein Knibbelweg-Oost en Cortelande.

De gemeente Zuidplas en de provincie Zuid-Holland willen daar een nieuwe, met verkeerslichten geregelde kruising aanleggen. Beide nachten wordt gewerkt tussen 20.00 en 06.00 uur. Verkeer van en naar de A12 wordt tijdens de afsluitingen omgeleid via de N457. Het werk wordt uitgevoerd op het gedeelte van de N219 tussen hectometerpaal 12.1 en 12.7. Op onderstaande afbeelding gaat het om het gedeelte met de oranje stippellijn. De werkzaamheden waren eerder al aangekondigd, maar de uitvoeringsdata zijn volgens de gemeente door omstandigheden gewijzigd.

Tijdens de twee nachten worden voorbereidingen getroffen voor de zogenoemde voorbelasting van de plek waar de nieuwe kruising moet komen. Met die voorbelasting wordt de ondergrond alvast stabiel gemaakt voordat de kruising daadwerkelijk kan worden aangelegd. Omwonenden en weggebruikers kunnen hinder ondervinden van onder meer de omleiding, bouwverkeer en de nachtelijke werkzaamheden.

Na de werkzaamheden gaat het project verder. Van september tot en met december wordt de voorbelasting aangebracht. De aanleg van de definitieve kruising staat voor 2027 op de planning. De nieuwe kruising moet zorgen voor een veilige en goede ontsluiting van bedrijventerrein Knibbelweg-Oost en Cortelande.