8.5 C
New York
vrijdag 4 juli 2025

Overstekers op station veroorzaken enorme uitruk hulpdiensten Nieuwerkerk

Op zaterdagavond 3 mei rond 18:46 uur werden de hulpdiensten massaal opgeroepen nadat een machinist een aanrijding met een persoon bij Station Nieuwerkerk aan den IJssel had gemeld. De machinist reed van Gouda met Rotterdam als intercity en zag iets voor diens trein op snelheid langs schieten. Na de melding startte hij een noodremming en kwam ter hoogte van het Bosveen tot stilstand.

Door de noodoproep werden de hulpdiensten massaal opgeroepen waaronder zelfs een traumahelikopter. Uiteindelijk werd er door de hulpdiensten niemand op het spoor aangetroffen die (mogelijk) geraakt was. De politie liet weten dat het om 2 jonge meisjes gaat. De politie doet daarom de oproep : “Ben jij het meisje dat vanavond op het station in Nieuwerkerk aan den IJssel het spoor is overgestoken, meld je dan bij ons. We zullen jullie niet straffen, maar willen wel weten wie jullie zijn. Je kan 0900-8844 bellen en benoem het procesnummer PL1500_2025145657. Onze belangrijkste zorg is dat jullie in orde zijn”!

Incidentenbestrijding van ProRail heeft gezorgd dat de machinist werd opgevangen, die was nogal geschrokken van het voorval. Oversteken op de perrons is levensgevaarlijk en dit had ook anders kunnen aflopen. Door dit incident was de treindienst ruim een uur gestremd. De stoerdoenerij was goed voor de oproep van :

  • 2 autotankspuiten van de Brandweer Nieuwerkerk en Rotterdam (12 mensen)
  • 1 officier van dienst- Brandweer
  • 1 ambulance
  • 1 officier van dienst – geneeskundig
  • 4 politievoertuigen / motor
  • 1 officier van dienst – politie
  • 1 piketmedewerker van NS technische dienst
  • 6 voertuigen van Prorail Incidentenbestrijding
  • De inzet van een traumahelikopter met piloot, arts en verpleegkundige
Advertentie