Op zaterdag 28 juni 2025 organiseren de provincie Zuid-Holland en Staatsbosbeheer samen de Dag van het Bentwoud: een kleinschalig festival met sportieve en recreatieve activiteiten voor jong en oud in het Bentwoud. De Dag van het Bentwoud staat in het teken van het 25-jarig bestaan van het recreatiegebied en heeft als thema ‘Beleef het Bentwoud’.
Volwaardig recreatiegebied
Op zaterdag 28 juni vieren de provincie Zuid-Holland en Staatsbosbeheer de 25e verjaardag van het Bentwoud. Deze dag kan iedereen kennismaken met het Bentwoud, zijn natuur en alle recreatiemogelijkheden die het biedt! Want sinds de aanleg in 2000 is er hard gewerkt aan de inrichting van het recreatiebos, dat in eigendom is van de provincie Zuid-Holland en Staatsbosbeheer. Inmiddels is het recreatiebos van ruim 800 hectare dan ook uitgegroeid tot volwaardig recreatiegebied met een kwart miljoen unieke bezoekers per jaar. Met zijn dynamische natuur is het Bentwoud een magneet voor flora en fauna, en óók voor de mens valt er van alles te beleven. Je kunt er heerlijk wandelen en fietsen, op excursie gaan met de boswachter of gewoon zelf op ontdekking gaan.
Inspannen, ontspannen en ontdekken!
Tijdens de Dag van het Bentwoud beleef je het Bentwoud in het klein en kun je alles doen wat er doorgaans ook te doen is én een beetje meer! Kom een vogelhuisje timmeren, rijd een rondje over het mountainbikeparcours en ontdek welke planten je kunt eten tijdens een wildplukwandeling. Voor kinderen is er de mogelijkheid om het unieke Kabouterpad te lopen en aan te schuiven bij een van de leuke natuurworkshops van NatuurWijs. De boswachters en vrijwilligers van Staatsbosbeheer en de provincie Zuid-Holland zijn de hele dag aanwezig om meer te vertellen over het gebied en korte rondleidingen te geven. En natuurlijk kun je op het festivalterrein heerlijk eten en drinken; er zijn diverse eetkraampjes aanwezig.
Officieel moment
Naast alle feestelijkheden is er tijdens de Dag van het Bentwoud ook aandacht voor de waarde van het Bentwoud voor de provincie Zuid-Holland in het algemeen en de omliggende gemeenten in het bijzonder. Om 12:15 uur nemen gedeputeerde Anne Koning en Provinciehoofd Zuid-Holland bij Staatsbosbeheer, Paul Laudy, het evenemententerrein, waarop het festival wordt gehouden, officieel in gebruik. De Dag van het Bentwoud is namelijk het eerste evenement dat hier wordt georganiseerd sinds het terrein officieel is aangemerkt als evenemententerrein. Koning en Laudy verrichten de officiële opening van het terrein in het bijzijn van de wethouders van de gemeenten Alphen aan den Rijn, Waddinxveen en Zoetermeer, de Vrienden van het Bentwoud en Gebruikersplatform Bentwoud.
Kom naar de Dag van het Bentwoud!
Wanneer: Zaterdag 28 juni 2025
Tijd: 10:00 tot 16:00 uur
Locatie: Bentwoud, Festivalterrein bij Parkeerplaats West (Wilde Veenenpad, 2731 LD Benthuizen)
De toegang is gratis, voor sommige workshops is van tevoren inschrijven verplicht Ga voor meer informatie naar de speciale website: https://bentwoud25.pzh-events.nl/ of kijk op www.Bentwoud.nl
